logo slogan

Подаруй дитині свято

Повернутись до попереднього перегляду

Як святкують день народження в Італії?

Як святкують день народження в Італії?

Як правило, для такого дитячого свята орендується приміщення - зал в готелі, ресторані або в церковному приході (у церквах є свої будівлі, де влаштовуються читання, підготовка до хрещення, ігри для дітей, є навіть ігрові автомати і невеликий бар). Найчастіше приміщення прикрашають своїми силами. Запрошують ведучих для дітей, клоунів чи фокусників (залежно від можливостей батьків).

На таких святах є правило: подарунки розкриваються до розрізання торта. Саме частування зазвичай складається з закусок: чіпси, поп-корн, піца, порізана на невеликі квадратики, фокачча (та ж піца, але без соусу і сиру, для дітей вона робиться без нічого, тільки з оливковою олією). Також бувають і солодощі, крім торта, наприклад, печиво. Але діти як правило налітають на піцу, чіпси і поп-корн.

На столи ставляться пластикові стакани і тарілочки (якщо день народження святкується в ресторані або барі – то нормальний посуд, так як там і ціна оренди відповідно), пляшки з газованими напоями та питною водою (в основному, для присутніх батьків).

Дні народження у варіанті "подешевше" проходять цікавіше. Діти не обмежені у своїх шаленостях - вони лопають з задоволенням кульки, знімають прикраси, перенаряджають за своїм смаком, рвуть, перебудовують, переробляють... Батьки як правило залишають дітей (і номери своїх мобільних телефонів батькам винуватця свята), а деякі залишаються, але сидять у куточку і не заважають дітям розважатися.

Варто зауважити, що до дня народження обов'язково розсилаються запрошення. І ще: запрошувати треба обов'язково всю групу дитсадка або клас, в якому навчається дитина. Приходять, звичайно, не всі, але запрошення потрібно роздати всім.

Дитину обов'язково вітають в школі. Заздалегідь робиться велика "цукерка", всередині якої багато маленьких. І в день народження всім запрошеним видається така "цукерка". Не обходиться і без пісні "Happy birthday", тільки, звісно, італійською мовою.

Якщо день народження святкується в школі, тоді батьки приносять торт і його їдять в класі (не всім по кишені сплачувати оренду, особливо у кого дві-три дитини...). Якщо торт домашньої випічки, то за один-два дні батьки повинні принести список інгредієнтів вчителю, і діти записують його під диктовку в щоденник. Це робиться на випадок, якщо у дитини є харчова алергія, але вчителі про неї не знають, і тоді мама скаже дитині, чи можна йому їсти цей торт. Чомусь вважається, що покупні промислові торти не викликають алергію. Пояснюється це ще тим, що вчителі несуть відповідальність за здоров'я дитини. І якщо щось трапиться з дитиною, то батьки мають право вимагати зі школи гроші на відвідування лікарів і моральний збиток (правда, за цю опцію батьки платять страховку), а вчителя можуть звільнити.

Автор Анна

Дата публікації: 06.04.2014