logo slogan

Подаруй дитині свято

Повернутись до попереднього перегляду

Як святкують день народження в Гвінеї-Бісау

Як святкують день народження в Гвінеї-Бісау

Як правило, це завжди велике свято, але воно трохи відрізняється від того, до чого звикли ми.

Спочатку влаштовується солодкий стіл для дітей: на самому почесному місці - великий торт. Іноді він у декілька поверхів, іноді у вигляді футбольного поля (якщо для хлопчика) або у вигляді принцеси (для дівчинки). На столі розставляють безліч тарілочок з шматочками торта, з печивом, з цукерками, з місцевими пиріжками з листкового тіста (з рибою, креветками та м'ясом), а також безліччю баночок або пакетиків з різними соками та напоями. Все - у розрахунку на кількість запрошених дітей або трохи більше.

Тут ніхто не сідає за стіл, а як тільки підходить урочиста хвилина, всі діти влаштовуються навколо столу (стоячи), запалюються свічки і всі починають співати традиційну "Happy birthday to you", тільки по-португальськи "Parabens a voce". Після чого іменинник задуває свічки, запрошені діти і батьки дарують йому (їй) подарунки і приступають до частування.

Дітей залишають за солодким столом, після чого для них влаштовується окремий стіл з закусками і стравами, зазвичай на великій веранді або у дворі котеджу (більшість людей живе в приватних котеджах). Потім діти танцюють і грають в різні ігри. А дорослі переходять в іншу частину будинку, де влаштовується стіл з закусками, запрошені самі себе обслуговують. Зазвичай для цього вибирається велике приміщення, де достатньо місця і для тих, хто просто сидить, і для тих, хто любить потанцювати.

Свято закінчується опівночі, на прощання кожній дитині дається з собою шматок святкового (основного) торта. Якщо день народження припав на суботу, то в неділю всі запрошені знову збираються на обід, який вже не супроводжується танцями.

Ось, коротко, так і проходить святкування дня народження. І головне, що незалежно від достатку сім'ї майже всі діти удостоюються приблизно такого святкування дня народження. І для багатьох це - довгоочікуваний і самий радісний день у році.

Автор Анна

Дата публікації: 06.04.2014