logo slogan

Подаруй дитині свято

Повернутись до попереднього перегляду

В першу чергу – літаки. Або як організувати дитяче свято на льотну тему

В першу чергу – літаки. Або як організувати дитяче свято на льотну тему

Ви ніколи не замислювалися над тим, чому нашим дітям так цікаві літаки? Чим їх приваблює цей металевий птах високо в небі? Дзижчанням двигуна? Слідом в небі? Або просто тим, що він так близько до хмар? Наші діти так часто біжать нам на зустріч, широко розкинувши руки - крила... А адже це і є один з найбільш вагомих доказів їх величезної любові до нас! Це і є щастя! Так може, подаруємо їм можливість хоч на мить опинитися серед хмар? Відчути реальні крила за спиною? Відчути себе справжніми пілотами?

Підготовка до свята

1. Запрошення

Запрошення повинні неодмінно відповідати тематиці свята! Найкраще для цієї мети використовувати формат авіаквитка і упакувати його в стандартний конверт для авіапошти. І текст всередині повинен бути в стилі майбутньої гри. На кшталт такого:

Українські авіалінії запрошують містера (міс) __________ (ім'я гостя) взяти участь у святковому польоті, який присвячений Дню народженню глави національного авіафлоту _______ (ім'я іменинника) _________. Час польоту: (дата свята і час початку). Напрям: ______ (адреса) _____ Підтвердіть ваш рейс: (вказано номер телефону, для того, щоб батьки запрошеного гостя могли підтвердити присутність дитини, або відмовитися від запрошення).

2. Прикраса ігрового майданчика, декорації

Звичайно, цілком логічно, що прикрасити потрібно, перш за все, стеля (як аналог справжнього неба). Для цієї мети можна використовувати весь «ангар» вашої дитини. Пластмасові, надувні, гумові літаки, дерев'яні моделі планерів - все підійде! До стелі такі «прикраси» найкраще чіпляти за допомогою риболовецької волосіні або резинки. Це створить ілюзію справжнього польоту літаків над головами хлопців. Крім того, можна зробити справжні хмари з мінеральної будівельної вати, або вирізати з простого картону. Відмінне рішення - гірлянда з безлічі різнокольорових паперових літачків. І звичайно ж - повітряні кулі! Вони - прекрасна прикраса для будь-якого свята, тим більше - для льотного!

Біля входу в будинок можна встановити літак з повітряних кульок. Він буде своєрідним символом майбутнього заходу! 

І ще. Гра передбачає використання декількох різнопланових зон. Наприклад, передпокої буде аеропорт (з паспортним контролем, багажним відділом та ін.), У вітальні - зал очікування з кафетерієм, в дитячій - ангар для літаків. А у дворі – щось на зразок злітної площадки.

3. Реквізит для ігор, костюми 

Практично всі ігри, заплановані на цей вечір, припускають розподіл хлопців на «льотчиків» і «пасажирів літака».

А що є відмінною рисою льотчика? Звичайно, кашкет, ну і, може бути, нагрудний значок - символ авіаліній.

А пасажира? Природно - багаж!

Хід свята 

1. Зустрічаємо гостей

Звичайно, маленькі гості не зможуть залишитися байдужими до літака з повітряних кульок. Коли діти як слід награються, запросіть їх до будинку. Відразу при вході - розподіліть ролі. Природно, першим пілотом буде іменинник. Ще двоє - другим пілотом і штурманом. Дівчатка – скоріше за все займуть місця пасажирів (їм треба вручити підготовлені раніше «валізи» і «паспорти»). У передпокої пасажирів чекатиме паспортний контроль.

2. Ігри, розваги

Поки дівчата проходять процедуру перевірки документів і багажу, хлопчики готують до польоту літак в імпровізованому ангарі.

Щоб вони не занудьгували, старший майстер (дідусь чи тато) показує їм різні моделі літаків, розписує на карті траєкторію їх зльоту і посадки...

І так, до зльоту готові. Тато (говорить в рупор): Увага! Увага! Закінчується посадка пасажирів на рейс Київ - Париж. Пристебніть ремені безпеки! До зльоту - 40 секунд!

Добре б в «льотної кімнаті», прямо перед очима маленьких пілотів, повісити велику карту світу. На ній, за допомогою яскравого маркера, малювати шлях прямування літака.

Тепер мама в ролі стюардеси: Шановні пасажири! Хто бажає каву, чай? Чи, може, комплексний обід?

Заздалегідь заготуйте пластикові та паперові контейнери для «перелітного обіду». Там мають бути крекери, булочки, цукерки.

Увага! Увага! Літак починає посадку. Нас приймає аеропорт Парижа! Пристебніть ремені безпеки! Ми знижуємося! 

У «Парижі» діти подивляться пам'ятки (можна показати фото, або діафільм, так цікавіше). Але! Розглядаючи шедеври Парижа, вони забули про час! Потрібно поспішати! Скоро літак вилітає в Мельбурн! А валізи ще в готелі! 

Завдання 1. Зібрати на швидкість чемодан 

Діти діляться на дві команди. Кожній команді пропонується валіза і оберемок одягу. Перший учасник повинен якомога швидше скласти все в чемодан, а другий - все розпакувати. І так - до останнього учасника. Та команда, останній гравець якої швидше закінчить процес збори - розбори валізи - переможе.

Завдання 2 Балансування 

Діти знову діляться на дві команди. Кожній команді вручається піднос з наповненими до половини водою пластиковими стаканчиками. Задача: Пройти по прямій лінії (можна використовувати мотузку) не проливши воду. Перемагає та команда, учасники якої швидше і з найменшими втратами води, закінчили конкурс.

Завдання 3 Прикріпити пропелер літака

До раніше приготовленому плакату із зображенням літака потрібно прикріпити пропелер. Чия команда найбільш точно впорається з будівлею, та і перемогла.

Завдання 4 Запуск паперових літачків 

Кожна дитина матиме можливість «запустити» раніше зроблений паперовий літачок

Варіанти:

- Запуск «у кого далі» від межі;

- Запуск крізь перешкоду (наприклад, обруч).

Після ігор запросіть всіх учасників до столу. А поки діти їдять можна вручати їм медальки, компаси та інші сувеніри.

Дата публікації: 17.11.2014