logo slogan

Подаруй дитині свято

Повернутись до попереднього перегляду

Топ-5 ідей для дитячого дня народження –перший день народження

Топ-5 ідей для дитячого дня народження –перший день народження

Перший день народження - це прекрасна можливість зібрати членів сім'ї та кращих друзів за загальним столом і з гордістю поділитися здобутками своєї крихітки.

№ 1. Кого запрошувати?

Тільки найближчих людей. Краще, щоб їх число не перевищувало 6-7 чоловік. Якщо ваш малюк активно цікавиться «собі подібними», обов'язково покличте інших діточок. Але краще, щоб це були не ровесники! Малеча може швидко втратити до них інтерес і занудьгувати. Дітлахи двох-трьох років також не найкраща компанія - швидше за все, вони сприймуть іменинника як іграшку і можуть з необережності заподіяти йому шкоду. Молодші дошкільнята (2-3 дитини) - найкращий варіант. Малюк з цікавістю спостерігатиме за тим, як вони грають, і напевно спробує приєднатися до розваг.

№ 2. Як пригощаємо?

Це якраз той випадок, коли підійде цілком традиційний стіл із закусками, гарячим і десертом.

№ 3. Як розважити дітей

Однорічному малюку сподобаються ігри, в яких задіяні його улюблені іграшки. На перший погляд вони можуть здатися зовсім простими, але ваше чадо напевно прийде в захват, якщо старший приятель Мишко покаже, як стрибати на фітболі, а дівчинка Аня навчить сервірувати стіл для лялькового чаю. Добре, якщо вийде організувати такі спільні ігри молодших дошкільнят і винуватця торжества, які буду цікаві всім дітям. Безвідмовний варіант - малювання. Заздалегідь склейте кілька листів ватману - вийде велике «полотно», на якому можна малювати олівцями, фломастерами або фарбами, в тому числі і пальчиковими. До речі, шедевр, що вийшов внаслідок,  стане прекрасним спогадом про торжество.

№ 4. Що варто робити?

Ворожіння на майбутнє. Одна з найпопулярніших споконвічно традицій, яка прижилася і в наші дні. Перед іменинником розкладається ряд предметів: кільце (вдале заміжжя або одруження), гаманець (багатство), гантель (здоров'я), книга (інтелектуальні здібності), фарби (творчі здібності). Тепер залишається лише почекати, що вибере ваш малюк, і правильно розшифрувати результати.

Весела вікторина. Приготуйте питання, які безпосередньо стосувалися б іменинника: яка вага була у крихітки при народженні, якого кольору його весняний комбінезон, улюблена пісня або улюблене блюдо малюка. Не забудьте приготувати невеликі подарунки для тих, хто братиме участь, наприклад, календарики з фотографіями іменинника.

Знайди відмінності. На аркуш формату А3 прикріпіть три фотографії однорічного віку: мами малечі, батька дитини і самого малюка. Нехай гості відзначать, на кого більше схожий іменинник. Хочете ускладнити розвагу? Тоді під фотографіями підпишіть частини обличчя: ніс, рот, очі, щічки. Можливо, гості вирішать: щось крихітка взяв від тата, щось - від мами.

Горщик з сюрпризом. Поставте в ряд пластикові горщики для квітів середнього розміру, сховайте під них подарунки для маленьких гостей. Попросіть діточок по черзі потрапити м'ячиком в один з горщиків з невеликої відстані (близько метра). У разі вдалого кидка малюк зможе підняти горщик і забрати подарунок.

Дістатися до мети. Виріжте з щільного картону 4 пари слідів для кожного малюка, розміром з ніжку дитини. Запропонуйте дітлахам дістатися від початку кімнати до її кінця, наступаючи тільки на сліди, але, не торкаючись підлоги.

Хованки по слідам. До іграшкової мишки прив'яжіть довгу мотузку - 5-6 метрів. Іграшку сховайте, а мотузку пустіть по підлозі, проведіть під стільцями, в деяких місцях простягніть по столу. Розкажіть малюкам історію про мишку, яка прибігла привітати іменинника і сховалася. Запропонуйте дітям знайти її по сліду - довгому хвостику-мотузці.

У пошуках скарбів. У п'ятилітровій каструлі (їх кількість бути така ж, як і кількість дітей на святі). Насипте достатню кількість будь крупи. У кожну каструлю сховайте кілька горіхів. Запропонуйте кожному з дітей знайти ці горішки в каструлях з крупою.

Водимо хороводи. Популярний хоровод «Коровай-коровай» можна замінити іншими подібними іграми. Всі встають в хоровод і рухаються по колу: «Надуваємо швидко кульку, вона стає великою! (Руки розводять в сторони.) Шар раптом лопнув, став худий! (Опускають ручки вниз і, не розчіплюючи їх, біжать в центр хороводу)».

№ 5. Чого робити не варто

Запрошуючи на свято дітей, не влаштовуйте гучних розваг. Не кожен малюк оцінить їх по достоїнству.

Сюжетні ігри та лялькові вистави для малюка навряд чи підійдуть - малюки до трьох років погано включаються до дій, що  відбуваються по сценарію.

Дата публікації: 08.12.2014