logo slogan

Подаруй дитині свято

Повернутись до попереднього перегляду

Свято в стилі Клеопатри

Свято в стилі Клеопатри

Клеопатра - найвідоміша з правительок Стародавнього Єгипту. Ця жінка підкорювала своїм розумом і красою. Їй дивувалися, нею захоплювалися чоловіки її часу, а жінки - їй заздрили. Секрет її нев'янучої молодості досі не розкритий. Хто знає, може нашим сучасникам це удасться? У кожному разі, пробувати шукати відповіді на питання варто. І починати це робити потрібно граючи!

Ідея свята "в гостях у Клеопатри"

Відтворити покої великої цариці, і разом пофантазувати, що ж там могло відбуватися тоді, коли ніхто не бачить? Чим могла займатися Клеопатра, допустимо, у вільний від державних справ час? Адже правда, дуже цікаво придумати свою історію Великого Єгипту! 

Підготовка до свята Клеопатри і фараонів

1.Запрошення на свято Клеопатри 

Яка перша асоціація у вас виникає, коли ви думаєте про Єгипет? Ну, Клеопатра само собою. А ще? Піраміди, пісок, папірус... Саме так! В голову приходить єдиний варіант (і я думаю, не дуже поганий) оформлення запрошень. У формі стародавнього манускрипту. Звичайно, щоб змайструвати такі запрошення потрібно докласти деяких зусиль. Перш за все, вміти користуватися простою комп'ютерною програмою - Paint. З її допомогою створити геометричний малюнок на «папірусі». В центрі - робимо напис: 

«Цариця Клеопатра вважала тебе, ________ (ім'я), гідною бути присутнім при великому ритуалі служіння красі! Приходь _______ числа, в ______. ». 

А внизу примітка (для батьків): «Не турбуйтеся! Ми всього лише гратимемо в Єгипет. Ця гра безпечна для здоров'я і життя ваших дітей».

Краї надрукованого на принтері запрошення потрібно приклеїти до звичайних китайських рисових паличок. Згорнутий манускрипт пов'язати стрічечкою і передати гостям! Все! Пора готувати більш серйозний реквізит!

2. Устаткування ігрової зони, декорації

Програма святкового дня вимагає створення якоїсь таємничої кімнати: будуар, омивальню, художню студію...

Для того, щоб зробити таку кімнату самостійно, вам знадобиться: чотири двометрових металевих стовпчика (їх необхідно закопати в землю, і навіть, для гарантованої стійкості, зацементувати), товстий сталевий дріт (з її допомогою виготовляється каркас) і 32 метра білої тканини. Для декору - стрічки різних кольорів і довжини, які кріпляться (також до дротовому каркасу) за допомогою англійських шпильок.

«Підлога» шатра застеліть старими килимами. Сам же «будуар цариці» озділіть на кілька ігрових зон: 

- Майстерня (стіл, на якому розташовані листи-розмальовки);

- Опочивальня (диван з м'якими подушками);

- Спа-салон (місце, де дівчаткам робитимуть грязьову ванну для рук, макіяж);

- Їдальня (місце, де відбуватиметься святковий обід).

Перед тим, як увійти до намету, дівчата (за задумом) повинні зняти своє взуття, скласти його в корзину, надіти м'які тапочки (по типу медичних бахіл) і красиву стрічку - «афінку» на голову (символ богинь стародавнього світу).

Хід свята

1. Ігри та розваги

Коли всі наші чарівні гості зберуться і перевзуються, запропонуйте їм приєднатися до творчого процесу створення образу єгипетської цариці. А саме - зробити для себе комір, прикрашений дорогоцінними каменями. Видайте дівчаткам раніше заготовлені білі паперові «комірці» і перламутрову гуаш. Нехай малюють пальчиками «камінці». Коли «маленькі Клеопатри» будуть повністю готові, розпочнемо гру. Гра називається: «Вгадайте, як відпочиває цариця Стародавнього Єгипту?». Для початку включіть музику, і запропонуйте вивчити кілька танцювальних «єгипетських» рухів. І в танці починається «подорож» з однієї ігрової зони в іншу. 

Перша зупинка: Пілінг для рук «Будівництво пірамід».

Переносну пісочницю - дерев'яне корито знайти в господарстві не надто складно. Ну а якщо вже так станеться, що не знайдете нічого дійсно дерев'яного, для цієї мети цілком можуть послужити хорошу службу стара дитяча ванна (для немовлят), або ящик для квітів. Важливо оформити її під дерево: розмалювати або обклеїти спеціальною плівкою. 

Дівчатка будуватимуть «піраміди», використовуючи різні формочки, і одночасно, як би, наносять на ручки «скраб».

Друга зупинка: Салон краси.

(звертаючись до дівчаток): Зараз таємним голосуванням ми визначимо ту піраміду, яка вийшла найкраще. Та, кому належить це геніальне творіння, буде нагороджена можливістю першою опинитися в кріслі майстра «єгипетського» манікюру.

Перед манікюром можна гостям зробити грязьову маску з мінералами Мертвого моря, масаж з використанням олії ши. А потім - підправити форму нігтів і нафарбувати їх золотим лаком.

Після того, як всі заплановані процедури будуть завершені, запропонуйте дівчаткам трохи відпочити в «бурштинової опочивальні» Клеопатри.

А тим часом, иожна далі їх дивувати! Тільки в цей раз «єгипетське диво» можна скуштувати на смак! 

2. Частування 

Відповідно до традиції, яка існувала в Стародавньому Єгипті, стіл цариці зобов'язаний бути багатим. Але їжа на ньому повинна бути здоровою і корисною. Головним шедевром святкового столу має бути торт у формі єгипетської піраміди.

Автор Анна

Дата публікації: 17.11.2014