logo slogan

Подаруй дитині свято

Повернутись до попереднього перегляду

Сценарій дня народження «Лицарський турнір»

Сценарій дня народження «Лицарський турнір»

Середньовіччя - це дивовижний світ мандрівних лицарів і чарівних дам, турнірів і битв.

Щоб зробити справжнє свято дитині, варто підготуватись заздалегідь: вирізати з кольорового паперу емблеми на щити, основні - з зошита (корабель, рука, вежа, сонце, дракон, крилатий лев) і всяку дрібницю, яка буває на щитах (лілії, ключі, корони, хрести, риби, мечі) - цілий конверт. Всього багато і різних кольорів. З ватману (або великого календаря) вирізати щити 40х50 і обклеїти їх кольоровим папером, щоб у всіх було по-різному. Шоломи (ватман) - смуги 20х50 з Т-подібним вирізом для очей і носа. Під стелею розвісити 30 кульок. Ще потрібні квакаючі молотки і лук зі стрілами.

Як все буде проходити:

1. Вступна казка та жеребкування.

(Близько 3-х хвилин)

У давні часи жили 5 юнаків-зброєносців. Вони були бідними і незнатними, але дуже хотіли стати лицарями. Одного разу вони прийшли до короля і попросили присвятити їх у лицарі. Але король відмовив їм, адже у юнаків не було навіть гербів. «Мандруйте по світу, здійснюйте подвиги, і за цими подвигам ви отримаєте герб та ім'я. Ось тоді я і присвячу вас у лицарі» - так сказав король. І лицарі вирушили в дорогу.

(У ведучого - шапка з записками: Дракон, Крилатий лев, Рука, Корабель, Башта, Сонце. Лицарі тягнуть по мірі того, як ведучий розповідає).

Перший відправився в далекі гори і переміг дракона. Другий у самому серці розпеченої пустелі воював з крилатим левом і переміг його. Третій сів на корабель, переплив всі моря і океани і побував у всіх країнах.

(Далі: Рука - непереможний в поєдинках, Вежа - доблесть при захисті фортеці, Сонце - милосердя.)

І ось юнаки повернулися до короля. Той сказав: «Я присвячу вас у лицарі на урочистостях на честь восьмиліття моєї дочки принцеси! А тепер ідіть і приготуйте свою зброю».

2. Виготовлення зброї.

(Близько 20 хвилин)

Роздаються основні емблеми, хто яку витягнув, щити, клей. Головну емблему наклеюють в центрі, а далі можна прикрашати щит як завгодно. Потім до щитів скотчем приклеюються ручки, а шоломи обертаються навколо голови і «за міркою» прихоплюються скотчем.

3. Турнір. Поєдинки і стрільба з лука.

(15-20 хвилин)

Принцеси урочисто входять в кімнату і розсаджуються. Король (хто-небудь або ведучий) урочисто присвячує зброєносців в лицарі. Присвячувані прихиляють коліно, а король торкається мечем (чим-небудь) його правого плеча і вимовляє потрібні слова.

Наприклад: Антуан-Корабел, присвячую тебе в лицарі! Або: зброєносець Андрій, присвячую тебе і нарікаю тебе лицарем башні!

І починається турнір.

1. Кидаємо кубик - хто перший виходить на ристалище. Решта кидають по черзі виклики і б'ються «на переможця». Потрібно квакати молотком потрапити противнику по маківці. Глядачі рахують. Час - 30сек, максимум хвилина. Принцеси, зрозуміло, не тільки вболівають. Правда, б’ються не з хлопчиками, а один з одним.

2. Стрільба. На кінці стріли з присоскою пластиліном прикріплюється канцелярська кнопка. Стріляємо по кулях. Після турніру всі запрошуються до бенкетного залу. Там на гостей чекає піцца і святковий торт.

Автор Анна

Дата публікації: 22.12.2014