logo slogan

Подаруй дитині свято

Повернутись до попереднього перегляду

Підводне царство Русалоньки

Підводне царство Русалоньки

Підготовка до свята Русалоньки

В якості декору можна використовувати «рибальську мережу» з гофрованого кольорового паперу.

Сюжет свята "Підводне царство русалоньки Аріель"

Маленька русалочка Аріель - улюблена і розпещена увагою дочка підводного царя Тритона. Вона дуже гарно співає і обожнює грати зі своїми подругами. Але одного разу вона виринула з морських глибин (не дивлячись на заборону батька) і побачила чудовий корабель. А на його борту - красиве двоноге істота. У нього не було хвоста! Це була Людина! Русалочка вирішує познайомитися з ним. Вона йде до морської відьми Урсули і просить зробити так, щоб у неї теж замість хвоста з'явилися дві чудові ніжки. Урсула погоджується, але натомість вимагає у Аріель віддати її кришталевий голос. Аріель робить цей крок! І її не страшить навіть умова Урсули: «Якщо ти не повернешся до заходу, то перетворишся на морську піну!».

Хід свята:

1. Розподіл ролей

До цього питання важливо підійти творчо, щоб нікого не образити. Звичайно (і з цим ніхто не сперечатиметься) головну роль - роль Русалоньки Аріель - потрібно віддати іменинниці. Всім іншим гостям можна запропонувати теж ролі русалочок, тільки подружок (сестричок) Аріель. І нікому не буде образливо! 

Роль Тритона виконає, звісно ж, тато! По-перше, правдивість емоцій гарантована! По-друге, маленькій іменинниці - Аріель не так буде страшно побачивши «грізного», забрудненого в зелену фарбу, і з Тризубом в руках, царя морів!

Урсулою може бути мама (або хрещена, знайома і пр.). Бажано, щоб цю роль виконувала доросла людина, так як доведеться грати голосом і створювати атмосферу а-ля «налякаю - налякаю»!

А от з роллю принца можуть виникнути труднощі. По-перше, не завжди (в такому віці) дівчатка запрошують на свої свята хлопчиків. По-друге, навіть якщо такий хлопчик буде на Дні Народження, не факт, що він погодиться грати роль капітана - принца. Тому - потрібно підготувати запасний варіант. Наприклад, попросити зіграти принца старшого брата або просто когось із знайомих.

2. Костюми та грим

Сценарій передбачає використання аквагриму.

Костюм русалоньок: низ - довга спідниця, верх - купальник. Якщо на свято прийшли хлопчики - запропонуйте їм ролі морських мешканців: риб, дельфінів і пр. Їм теж можна зробити аквагрим.

Для Тритона потрібно передбачити зелений одяг і зробити Тризуб (вирізати з поролону вилку і прикрасити черепашками і блискітками, або купити в магазині іграшок готовий, пластмасовий).

Для Урсули підійде будь-який чорний балахон або просто тканина (чорний атлас в який можна загорнутися, як в індійське сарі). Макіяж: чорна помада, виділені чорним очі.

Для принца: жовтий костюм (брюки і жилет) і корона з кольорового картону.

3. Основна частина гри

Дівчатка - русалоньки (разом з Аріель) веселяться і грають в басейні. Бажано, щоб це були рухливі ігри: хоровод, догонялки, катання на надувних колах, м'яч.

Тут, з іншого кінця великого басейну до Русалоньки «підпливає» принц. Він дивиться в бінокль кудись удалину і не бачить русалоньок. А вони, помітивши «велику, страшну рибу» кидаються врозтіч. Тільки Аріель не може відвести погляд...

З'являється Урсула: Що, дитинко, сподобався? Ха-ха-ха!!! Теж хочеш стати людиною?

Русалочка Аріель: «Дуже хочу! Допоможи мені, морська чарівниця!»

Зла відьма Урсула: «Ну що ж, є у мене один засіб! Але він дуже дорого тобі обійдеться!»

Русалочка Аріель: «Проси, все що хочеш! Перлини, дорогоцінні камені, золото з ​​затонулих кораблів - у мого батька є все!»

Зла відьма Урсула: «Ні, мені це не потрібно! Я можу начаклувати собі всі коштовності світу! Я попрошу у тебе дещо інше! Але для початку, щоб отримати людську подобу, ти повинна дістатися до моєї печери! А вона - закрита на три замки, ключі від яких розкидані по всьому океану! Ти повинна знайти ці ключі і відкрити моє лігво!

Русалочка Аріель (кличе подруг і друзів): рибки, сестрички - русалоньки, допоможіть мені знайти ключі від печери Урсули! 

Дітям роздають вудки для конкурсу.

На кожній з них - рибка з картою шляху до кожного ключу. Пройдіть весь шлях і зберіть ключі!

Щоб отримати перший ключ, потрібно пройти між «сплячими» акулами. На носі останньої - ключ. Для цього конкурсу треба зробили «акул» з пластикових пляшок. Розфарбувати їх синьою фарбою, причепити їм паперові хвости і зуби і підвісили їх за мотузки на різних рівнях над умовною доріжкою. Діти повинні пройти строго по доріжці і не зачепити «акул».

Другий ключ «ковтнула» отруйна риба - фугу. Але на кораловому підводному острові їх живе безліч! Кораловим островом може стати маленький надувний басейн, в нього треба «запустити» «рибок». Їх зробити з повітряних кульок. Приклеїти їм хвости, очі і плавники з кольорового паперу. А всередину - покласти порожні папірці і один - із зображенням ключа. Кульки потрібно дістати з басейну, лопнути і витягнути записку.

Третій ключ. Потрібно пройти по подушкам - «черепахам» (розкласти так, що дітям довелося стрибати) до ключа. Умова: хто зісковзне з подушки - повертається і починає стрибати заново.

Зла відьма Урсула: «Ну що ж, відкривайте!»

Русалочки і рибки відкривають лігво морської відьми і входять в її чорні володіння.

Зла відьма Урсула: «Тепер потрібно приготувати зілля. Хто мені допоможе?»

Зла відьма Урсула: «Ну а тепер, найголовніше Аріель! Випивши цей напій, ти станеш людиною всього лише на 1 день. Якщо через день ти не повернешся в море - перетворишся на морську піну! А в заставу (щоб ти напевно повернулася) я візьму твій красивий, кришталевий голос! Цей день ти будеш мовчати!»

Аріель випиває найкрасивіший коктейль і стає дівчинкою (знімає спідницю-хвіст). 

В цей час до берега «підпливає» принц. Аріель підходить до нього і намагається розповісти жестами, хто вона. До гри приєднуються всі гості. А принц озвучує, що зрозумів (своєрідна версія улюбленої дитячої гри «Крокодил»).

В цей час, цар Тритон дізнається, що пропала його улюблена дочка. Він сидить на своєму троні, метає блискавки, сердиться. І кидається на пошуки!

Поговоривши з Урсулою і дізнавшись, що сталося, цар поспішає на допомогу доньці. А час Аріель добігає кінця! Вона так загралася з Принцом, що навіть не думає повертатися! Навколо неї вже починає розпливатися піна (звичайні мильні бульбашки).

Звичайно, морський цар встигає вчасно. А принц, щоб бути поряд з Аріель, погоджується стати русалкою, і жити в глибинах Океану. Урсула, боячись гніву Тритона, виконує це бажання, а ще - повертає Русалочці голос.

4. Святковий стіл 

Переживаючи за Русалочку і активно беручи участь в її пригодах, всі гості здорово зголодніли! Тож торт і інші частування будуть дуже у нагоді.

Автор Анна

Дата публікації: 09.11.2014