logo slogan

Подаруй дитині свято

Повернутись до попереднього перегляду

Перше свято

Перше свято

Отже, вашій крихітці, вашому карапузику виповнився 1 рік! Папа бурчить: «Яке таке свято, він ще нічого не розуміє!» Але ви ж точно знаєте, що це не так! Так, ще недавно ваш малюк тільки й міг, що лежати в ліжечку, смішно дриґаючи руками, а тепер він вміє грати в «ладушки», вміє смішно трясти попкою під танцювальну музику, знає своє ім'я і може ручкою показати, де тато чи улюблений ведмедик. У нього вже є пристрасті - він не любить гарбузове пюре, але обожнює яблука. Йому подобається розглядати книжечки з картинками і засинати під колискову пісню. Це вже особистість! І, звичайно, ваш карапуз заслужив, щоб його день народження був відзначений, як справжнє свято.

Рано вранці повісьте в кімнаті малюка штук 10 різнокольорових повітряних кульок, а найкрасивішу прив'яжіть в тому місці, де дитина зможе її легко дістати. Подбайте, щоб мотузочка у кулі була настільки довга, щоб малюк міг дістати її, навіть якщо вона полетить до стелі. Тепер пора розбудити малюка.

Поки дитина розважається повітряною кулькою і розбирає подарунки, у вас є час для турбот по підготовці свята.

Прикрашайте кімнату, де проводитиметься святкування, разом - повісьте на очах дитини прапорці - гірлянду, серпантин та вітальні плакати. Можна заздалегідь зробити просту стінгазету: помістіть на ній самі незвичайні фотографії іменинника від найпершої до останніх. Напишіть дати найважливіших подій першого року: дату народження, дату першої усмішки, коли поповз і встав на ніжки, коли виліз перший зуб, яке було перше слово.

Помістіть поруч з останньою фотографією крихти фотографії батьків в однорічному ж віці, і нехай гості подивляться, на кого більше всього схожий малюк.

У рік діти, як правило, сплять вдень два рази. Не варто ламати режим, запросіть гостей після полуденного сну, але до другого сну.

Коли зберуться гості, і хто-небудь з бабусь і дідусів зможе взяти малюка на руки, прийшов час для лялькової вистави. Краще, якщо цей спектакль буде розіграно двома людьми - хтось із родичів виконує ролі тварин, сховавшись за ширмою, а мама бере на себе роль ведучої. (Замість ширми для лялькового театру, можна використати прасувальну дошку, накривши її скатертиною).

Ляльковий спектакль «Перший день народження»

ВЕДУЧА : У (ім’я) день народження,
Чекає він (вона) на привітання.
Ой,он зайченя біжить,
Щось у ручках тягне
Ти куди це так спішиш?
В гості не заглянеш?

ЗАЄЦЬ : Я на свято поспішаю,
До хлопчика (дівчинки) на іменини
А щоб був іменинник спритним,
Подарую я йому морквинку.
(Зайця і морквину віддають дитині)

ВЕДУЧА: Хто мявкнув за віконцем?

КІШКА: Мяу-мяу, я кішка!
Імениннику несу на ніжки
Дуже моднії чобітки,
Щоб у них як найзручніше,
Мандрувати веселіше!
(Замість чобітків можна подарувати дитині носочки. Після цих слів і подарунок, і котика віддають дитині).

ВЕДУЧА: До нас завітав на свято ведмедик.

ВЕДМЕДИК: Я приніс у подарунок книжку!
Нехай гортає, нехай читає,
Нехай картинки ці вивчає.
Ведмедик і книжка переходять в руки до дитини.

ВЕДУЧА: Засмутився он Барбос - нічого він не приніс.

СОБАКА: Що ж робити , як мені бути?
Де подарунок роздобути?

ВЕДУЧА: Ти, собачка, не сумуй,
До нас на свято приходь .
У нас на святі ти станцюй!

Кінець лялькового спектаклю. Включається весела музика, всі трохи танцюють.
Після вистави запросіть гостей за стіл. Одночасно з святковим застіллям запропонуйте родичам веселі конкурси.

Наприклад такі:

«На кого схожий наш малюк». Нехай кожен присутній скаже свою думку. Варто записати на великому плакаті (можна наклеїти на нього фотографію малечі), якою частиною тіла на кого схожий малюк (носик тата, очі мамині і т.д.).

«Хто знає іменинника найкраще»
Тут ведуча задає питання, хто з гостей дасть найбільше правильних відповідей, той переможець. (Питання на кшталт «З якою вагою народився іменинник?», «Якого кольору були його очі» і т.д.).

«Виплюнь пустушку».

Конкурс з гумором. Двом бажаючим видають пустушки, і хто далі її виплюне.

«Пляшечка».

Двом чоловікам видається по пляшці, в які налитий однаковий обсяг шампанського. Через соску з широким отвором конкурсантам потрібно випити свою пляшечку якомога швидше.

Конкурс « Пророцтво ».

Аркуш формату А3 або навіть більше розділіть у вигляді таблиці. По вертикалі в першому стовпці буде написано «10 років» , у другому - «20 років», далі - «30 років» , «50 років» , «70 років» і «100 років». По горизонталі розділіть так, щоб у кожного гостя було достатньо місця для того, щоб написати пророцтво дитині. Тобто, кожен пише в декількох фразах, яким йому представляється життя іменинника в його 10 років, 20 років і т.д.
Після того, як всі написали, лист з пророцтвами згортається в рулон і забирається на довгі роки. Потім, в дорослому віці, імениннику буде цікаво прочитати, що саме йому передбачали, і відзначити, що збулося.

Автор Анна

Дата публікації: 11.03.2014