logo slogan

Подаруй дитині свято

Повернутись до попереднього перегляду

Обираємо подарунок: Види конструкторів для дітей

Обираємо подарунок: Види конструкторів для дітей

Той, у кого є діти, напевно, про них знає багато. Зокрема те, що діти дуже люблять майструвати, збирати і розбирати якісь речі. А особливо їм подобається будувати мости і зводить будівлі за допомогою деталей з конструктора.

Такі заняття для вашої дитини є не тільки пізнавальними, але й корисними. Адже під час конструювання у малюка розвивається образне мислення, уява, пам’ять, удосконалюються навички і посидючість. Також у роботі задіяні м’язи кисті, що позитивно впливає на дрібну моторику рук.

Причому, незалежно від того, простий конструктор або складний – батьки знають, що їх чаду буде дуже цікаво і захоплююче, і що на деякий час малюк буде зайнятий.

Коли дитина займається складанням або розбиранням конструктора, то вона може розвивати навички майбутнього архітектора при зведенні будинків і споруд за власним задумом або складати конструктор по інструкції (готовій картинці або схемі), за певним стандартам (будиночок для конячки, гараж для великого тролейбуса).

Звичайно, на самому початку, коли ви тільки починаєте знайомити дитину з конструктором, ій буде подобатися тільки нищити і руйнувати споруди, але потім вона зрозуміє, що скріплювати деталі і створювати свої архітектурні шедеври ще цікавіше.

Коли вашій дитині виповниться три роки, вона буде грати з конструктором і використовувати різні його деталі у своїх рольових іграх (стільчик для ляльки, кубик замість столу для іграшок) і т. д.

Ближче до шести років малюк почне сам створювати свої споруди з конструктора. Якщо йому буде щось не зрозуміло, допоможіть йому розібратися. Пограйте з ним.

На сьогоднішній день існує маса різних видів конструкторів:

1. Кубики дерев’яні, тканинні, пластмасові). Є найпершим матеріалом для конструювання.

2. Будівельні набори (брусочки, арки, конуси).

 Ці набори можуть бути з різних матеріалів – дерева, пластмаси. Дерев’яні будівельні деталі можуть бути пофарбованими чи ні. Досить цікавими є набори для будівництва у вигляді колод з пазами для скріплення між собою.

3. Підлоговий конструктор (великі і маленькі деталі для будівлі будинків, величиною у зріст дитини, або величиною в ляльковий зріст).

4. Конструктор — трансформер (фігурки войовничих тварин або людей, супергероїв).

5. Тематичні набори (конструктори, типу «Лего», з допомогою яких можна створювати різні об’єкти за допомогою блоків, наприклад, «Лего – пожежна частина», «Лего – ферма», «Лего – піратський корабель»).

Крім будівельних пластмасових блоків, такі конструктори містять і тематичні деталі – фігурки людей, тварин. Відмінною рисою цих конструкторів є сумісність деталей з різних наборів. Тобто, купуючи новий набір дитині, ми поповнюємо той, що у нас є в наявності, створюючи тим самим, ідеальні умови для творчості.

Крім цих видів є так само конструктори, які відрізняються розмірами і способуом конструювання та виготовлення:

Блокові конструктори (геометричні фігури різного розміру).
Конструктори з болтовим з’єднанням (металеві, пластмасові). Наприклад, всі ми пам’ятаємо металеві конструктори нашого дитинства – з плоскими деталями з отворами, з гвинтиками і шайбочками.
Магнітні (пластини різної форми або палички з кульками).
Електронні (різні запчастини на основі електросхем).
Криволінійні контурні (з гнучких пластмасових трубочок).
Суглобові (з’єднувальні деталі схожі на суглоби).
М’які конструктори з нетоксичного «спіненого матеріалу ізолону. Вони можуть створювати як плоску фігурку, так і об’ємну, 3-D.
Розвиваючі конструктори-лабіринти. З допомогою різноманітних деталей можна зібрати ціле містечко з тунелями та гірками, дорогами якого можна катати кульки чи машинки.
Моделі для збірки (різні моделі машинок, літаків). Такі конструктори цікаві не тільки дітям, тому у вас є шанс організувати хороше спільне дозвілля.

Який же конструктор підійде вашій дитині?

Конструктор, насамперед, повинен підходить по віковій категорії вашій дитинф. Чим молодша дитина, тим більшими повинні бути деталі конструктора.
Конструктор повинен бути безпечним. Тому потрібно звертати увагу на фірму виробника конструктора і якість самого конструктора. Потім слід звернути увагу на кількість дрібних деталей в упаковці, колірну гаму (вона не повинна бути агресивною), поверхню деталей, а також запах. Різкий, неприємний запах свідчить про недоброякісність конструктора, і гра з ним може призвести до алергічних реакцій і отруєння.
І, вибравши свій конструктор, грайте і будуйте разом з дитиною!

Джерело: http://freya.kiev.ua

Дата публікації: 06.12.2017