logo slogan

Подаруй дитині свято

Повернутись до попереднього перегляду

Найголовніше свято

Найголовніше свято

Як зробити так, щоб свій день народження дитина запам’ятала, як видатну і дуже класну подію в житті?

В першу чергу варто відштовхуватись від віку дитини. Перший і другий день народження найкраще відсвяткувати в родинному колі. Але треба пам’ятати, що найголовніший герой цього дня - дитина, а не запрошені родичі. Тому замість того, щоб клопотати на кухні, подбайте краще про святковий настрій іменинника. Не думайте, що малюк ще нічого не розуміє. Навіть у такому віці мозок дитини запам’ятовує інформацію, отриману з навколишнього середовища, і тому будь-яка дрібниця має значення у подальшому інтелектуальному розвитку малюка.

Коли ваш малюк досягне трирічного віку, то можна вже пробувати влаштовувати справжнє свято з розважальною програмою.

Для діток 3-4 років оптимальною буде програма тривалістю 1 годину - 1,5 години. Вибираючи сценарій шоу програми для іменинника до 4 років, враховуйте, що найкраще, якщо вони будуть в основному пасивними учасниками. Гості можуть виконувати чітко зроблені вказівки з боку аніматора, але імпровізувати і вживатися в казковий сюжет їм ще буде не під силу, так як навички рольової гри у них ще недостатньо розвинені. Залучення малюків у розважальну програму досягається тим, що в ключових моментах аніматор задає питання, на які необхідно відповісти, щоб допомогти герою , або підштовхує діток до виконання певної дії з невеликим ефектом змагання.

Запрошуючи аніматорів для святкування дня народження дитини 3-5 років треба бути уважним - варто звернути увагу на костюми, на репертуар і навіть на розмовний жанр аніматора. Для дітей не досягнувши 5-ти річного віку найкраще буде, якщо будь-які ролі, навіть чоловічі - клоуна або Діда Мороза - гратиме жінка. Чоловіки - актори не завжди знаходять спільну мову з малюками, а діти відчувають скутість і не щирість актора. Краще заздалегідь ознайомитись зі сценарієм свята, щоб уникнути неприємних сюрпризів.

Починаючи з чотириріччя, у розважальну програму можна додати інтригу: дітки можуть допомогти шукати зниклого персонажа або вкрадену чарівну скриньку. Чим доросліша дитина - тим цікавіше і складніше має бути сюжет. У цьому віці дитина вже здатна провести паралель між собою і казковим героєм, відкоригувати дії героя, внести свої доповнення в розвиток сюжетної лінії.

А вже починаючи з 5 років , у діток з’являється бажання особисто брати участь у подіях, тому тривалість розважальної програми можна збільшувати до 1,5-2 години, а для дітей 8-12 років - до 2,5 години. Для іменинника 5-ти років і старше сценарій повинен бути таким, щоб він відчував себе сильним, могутнім, впевненим у собі мужчинкою, спроможним досягти перемоги у важких ситуаціях. Такі казкові програми сприяють формуванню позитивного "Я" у дитини, усвідомлення своїх можливостей і способів їх реалізації.
Чим доросліші діти, запрошені на свято, тим більше аніматорів запрошувати є сенс, тому що театральна програма для таких дітей повинна бути насичена героями з яскравою індивідуальністю.

Окремо згадаємо організацію дитячого святкового столу. Але не варто наготовувати, діти ніколи не з'їдають навіть 1/4 того, що їм запропонували на святі. Для дітей важливіша казка, розваги і загальна атмосфера, вони йдуть на свято щоб пограти, а не щоб поїсти. Тому залиште застілля дорослим, а витратьте більше енергії і коштів на те, щоб дітям було весело і цікаво.

На закінчення дозвольте мені дати невелику пораду про стиль одягу. Звичайно, приємно дивитися на п'ятирічну принцесу в пишному, гарному платті. Але уявіть, як незручно в цьому всьому стрибати і грати. У таких нарядах діти відчувають себе скуто. Їм заважають довгі спідниці, їм жарко в піджачках, їм тиснуть дбайливо зав'язані краватки. До того ж треба стежити, щоб на все це не пролився сік, і не впало тістечко, інакше бурхлива мамина реакція зіпсує весь залишок вечора. Тому, якщо вам так хочеться, сфотографуйте дітей на початку свята гарно вдягненими, а потім переодягніть в що-небудь легке і практичне, щоб дитина могла вдосталь повеселитися.

Автор Анна

Дата публікації: 04.03.2014