logo slogan

Подаруй дитині свято

Повернутись до попереднього перегляду

«Миле дзеркальце, скажи ...» або в гості до Білосніжки і гномів

«Миле дзеркальце, скажи ...» або в гості до Білосніжки і гномів

Не існує, напевно, на світі більш красивої дитячої казки, ніж про Білосніжку і сімох гномів. І не існує жодної маленької дівчинки, у жодній країні світу, яка не мріяла б хоч на один день стати Білосніжкою і прожити її драматичне, але таку дивовижне, романтичне, фантастичне життя. Подаруйте доньці на День Народження таку можливість, скориставшись нашими ідеями!

Підготовка до свята

1. Запрошення

У казці про Білосніжку найпримітнішим і цікавим для дітей предметом було чарівне дзеркало. В нього без кінця заглядала мачуха Білосніжки, і питала: «Хто на світі всіх миліше, всіх рум'яніше, біліше?». Пам'ятаєте? Напевно, кожна маленька принцеса хотіла б мати таке. Чому б не зробити для ваших дорогих маленьких гостей (і обов'язково для самої іменинниці) такий чудовий подарунок?

Звичайно, щоб зробити такі запрошення, доведеться трохи повозитися. Основа листівки - білий картон. Саме ж «чарівне дзеркало» виріжте з двохміліметрової фольги і приклейте звичайним взуттєвим клеєм до картону. Текст запрошення - можна зробити шрифтом Segoe Script. Вийде більш «казково», ніж стандартним, для документів. Краї запрошувального аркуша можна прикрасити намальованими строкатими квітами, або просто - обвести червоним маркером. Такий яскравий штришок дасть вашим гостям натяк на те, що свято дійсно планується провести весело і красиво.

2. Необхідний реквізит і декорації

Білосніжкою, звісно, буде сама іменинниця. А от з гномами що робити?

Це тільки на перший погляд здається, що зробити гномів складно! А знадобиться всього лише 7 пластикових темних дволітрових пляшок і різнобарвна голкопробивна тканина (або фліс). Та ще, може бути, 7 пар готових очей для м'яких іграшок (що продаються також в магазині тканин), та шматочки фольги (що залишилися після вирізання дзеркал для запрошень). Фольга потрібна для пряжок пасків гномів.

Пляшкові гномики будуть мішенню для колечок. Так можна визначати, хто з хлопців найвлучніший і спритний. Гра буде живою і веселою! Ось тільки практична порада - перед грою тіло – пляшки - «гномиків» бажано наповнити водою. Так вони будуть більш стійкі перед натиском «ловців».

Всю ігрову кімнату можна прикрасити паперовими різнокольоровими квітами. За великим рахунком, їх можна купити в будь-якому магазині канцтоварів. Але краще зробити таку красу самим, керуючись майстер-класом з орігамі.

І останнє. За сценарієм, казковою Білосніжкою має бути іменинниця. Всім іншим гостям призначаються ролі гномиків. А що найцікавіше в образі гнома? Звичайно ж, його борода! Саме з виготовлення борід пропонуємо і почати свято. Бо, як відомо, те, що зроблено своїми руками, набагато вище цінується!

Основа бороди - простий бавовняний дитячий слинявчик на зав'язках. До нього діти клеїтимуть заздалегідь приготовлені ватяні кульки звичайним клеєм ПВА.

Хід свята

1. Ігри та розваги

Коли всі наші маленькі гості сидітимуть, одягнені в «бороди», візьміть книжку і почніть читати казку.

Звичайно, всю казку читати не має сенсу. Але для того, щоб закликати дітей заспокоїться і відчути всією душею атмосферу казкового замку і ліси, варто прочитати шматочок. Всі інші події казки можна коротко переказати своїми словами, підбиваючи дітей до чергового конкурсу в запланованій розважальній програмі.

Варто запропонувати дітям самим продовжити казку. Нехай згадають, як Білосніжка знайшла в лісовій гущавині будиночок гномів, як заснула в ліжечку одного з них, як потім вони дружно зажили всі разом.

Кожен день гноми йшли працювати в шахту, шукали скарби. Чому б і нам не пошукати? 

Завдання 1: Пошук скарбів гномів 

У дворі (в різних місцях) потрібно сховати 7 ключів. А дітям - роздати листочки з підказками, де їх шукати.

Коли всі 7 ключів будуть зібрані, поведіть їх до «потайних дверей, яка відкривається цими ключами». Добре б було, якби ці двері вели в підвал (для натуральності вражень). Якщо таких дверей немає, підготуйте заздалегідь в будинку «темну кімнату» (зашторте вікна, створіть таємничу легку напівтемряву).

«Поділ» скарбів (а це - бусинки, пластмасові кільця, різнокольорові камінці, недорога біжутерія) - момент дуже делікатний. Дорослим обов'язково бути при цьому присутніми! Адже малюки (в силу віку) можуть довго шукати відповідь на запитання: «хто взяв першим». Варто також заздалегідь приготувати пакетики з іменами гостей. Туди вони покладуть свої «скарби» і заберуть додому.

Завдання 2: Чарівне яблуко

Суть завдання полягає в тому, щоб передавати один одному яблуко по колу під музику. Той, у кого в руках залишиться яблуко, коли музика перестане грати, повинен впасти на землю і прикинутися «мертвим».

Звичайно, в оригінальній версії казки Білосніжка прокидалася від поцілунку прекрасного принца. Але наші «білосніжки» миттєво повертатимуться до життя, побачивши в руках у ведучої чарівні, «зцілюючі» цукерки! 

2. Частування

Історія «Білосніжки та семи гномів» закінчується, звичайно ж, частуванням солодощами! Гарний торт у стилі казки – головний атрибут.

Автор Анна

Дата публікації: 10.11.2014