logo slogan

Подаруй дитині свято

Повернутись до попереднього перегляду

День народження в Китаї

День народження в Китаї

В Китаї дні народження відзначають не так як у всьому світі. У них відзначається стоденка з дня народження на світ. В цей день традиційно ходять до віщуна, бо він передбачає долю для малюка. У ста сусідів новонародженого збирають по одній різнокольоровій ниточці, з них звивають шнурок, який одягають малюку на шию, який грає роль оберегу.

Також амулетами служать всілякі подушечки, які шиються у вигляді фігур тигрів чи інших тварин. Згідно стародавнім звичаям вони бережуть сон дитини від злих духів. Тому сучасні мами купують своїм малюкам шапочки, прикрашені вушками, як у звірят.

Крім безпосереднього дня народження, так само відзначають «Сидін» і «Ходине». Це етапи, коли людина почала сидіти і ходити відповідно.

Цікаво, що в Китаї вік рахується починаючи з дня зачаття. Відлік в будь-якому випадку ведеться від народження дитини, просто система підрахунку зовсім інша. На китайській мові ця система називається «虚岁» - якщо перекласти, то буде звучати щось на кшталт «умовний вік». Коли дитина народжується, вважається, що йому вже 1 рік. Але не все так просто, рік додається не рівно через рік, а після кожного китайського Нового року.

Коли китайця запитують скільки йому років, він відповідає «скільки йому років цього року», навіть якщо його день народження буде через кілька місяців, тому різниця між «虚岁» і «周岁» (наша звичайна система підрахунку) може бути навіть більше одного року. Наприклад, дитина народилася за годину до святкування Нового року – йому вважається 1 рік. Через годину (коли почався Новий рік) – йому вже вважатиметься 2 роки.

Далеко не всі китайці справляють день народження. А якщо він відзначається, то в більшості випадків серед городян, а не селян, причому його частіше влаштовують для дітей і старих, а не молодих і осіб середнього віку. У дні народження немає особливого ритуалу, але багато хто подає на стіл святкову локшину «шоумянь» (shoumian), що символізує довголіття.

У дні народження батьків, діти неодмінно влаштовують святковий обід, на який приходять родичі, друзі і сусіди з подарунками. Все частіше в сім'ях, що проживають у великих містах, в цей день подають на стіл європейський торт.

Автор Анна

Дата публікації: 08.04.2014