logo slogan

Подаруй дитині свято

Повернутись до попереднього перегляду

День народження дитини в Японії

День народження дитини в Японії

Малюки з інших країн цілком можуть заздрити дітям з Японії: так як саме там найбільша кількість свят для дітей. Крім дня народження в Японії відзначають особливі свята для хлопчиків і дівчаток, свята для дітей різного віку. В даний момент дитячі свята відзначаються в сім'ї, а було й таке, що деякі з них навіть оголошувалися державними.

День народження малюка - це майже найголовніша подія у будь-якій японській сім'ї. У давні часи народження на світ нової людини супроводжувалось чотирма ритуалами, а відбувалися вони вечорами всіх перших, третіх, п'ятих і сьомих днів від народження. У наш час подекуди ще зберігся звичай сьомого дня - ритуал наречення «Осіта». У цей день новонароджений вперше постає перед друзями і родичами, повідомляється його ім'я, дане батьками. Навіть у тому випадку якщо ім'я було обрано до церемонії сьомого дня, називати їм дитину починають лише після неї. У той час як всі гості вже за столом, няня або бабуся показують дитину, а глава сімейства святково оголошує ім'я чада. Гості, як і належить, випивають за новонародженого саке - рисову горілку і їдять спеціально приготовлену для них їжу.

Тільки через місяць малюка вперше внесуть до храму синтоїстів, причому дівчинку - на 32-й день, а хлопчика на 31-й дні від народження. На 120-й день японцями влаштовується церемонія «їжа першого разу» - «Табей-дзоме». У цей день дитина перший раз пробує дорослу їжу. Накривають два столи: один маленький столик - для малюка, інший для дорослих. Маленький стіл накривають з маленьким посудом для дитини з дорослою їжею, тільки сильно подрібненої, кладуть хасі - палички для їжі. Гості залишаються сидіти за великим столом, мати ж сідає за маленький столик, бере маля на руки і за допомогою хасі дає йому трохи дорослої їжі. Дитині обов'язково дають спробувати рис, що є традиційним компонентом японської кухні і символом твердого характеру.

Як і в багатьох інших країнах, в Японії по-особливому відзначають перший день народження, але не в приклад європейським традиціям, у японців це більше свято для батьків, а не для малюка. Дитині дарувати подарунки в цей день не прийнято. У давні часи цей день взагалі переставали відзначати, якщо батьки вмирали. Святкування дня народження як свято для батьків пояснюється через особливе ставлення до своїх коренів, предкам, яке виховується і шанується в японцях з малих років.

Крім першого дня народження японці особливо відзначають три роки, п'ять і сім років дитини. П'ятнадцятого листопада відзначають свято «7-5-3» - «сіті-го-сан».

Також в Японії є два особливих свята - День хлопчиків (п'яте травня) і День дівчаток (третє березня). Безперечно, ці дати йдуть від стародавнього землеробського календаря: у березні садять просо, що є жіночою турботою, в травні садять рис, що зараховується до чоловічої роботи.

Всі японські святкові дати зосереджені на тому, щоб з малих років виховувати в дитині тільки позитивні сторони і якості. Не варто забувати, що відмінною рисою японської культури від європейської є саме здатність насолоджуватися навколишнім світом, не прагнучи змінити або привласнити його собі. Японцям не чужа краса незвично викладених каменів, мініатюрних карликових дерев, снігових гір, засушених квітах; просте і буденне вони можуть перетворювати на твори мистецтва. Тому все прекрасне і світле потрапляє в життя людини з раннього дитинства і не покидає його ніколи.

Автор Анна

Дата публікації: 16.12.2014